Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs5/agrosoftcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs5/agrosoftcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Analýza obrazu - Agrosoft Tábor

Chytré technologie pro živočišnou výrobu

VÝZKUM A VÝVOJ​

Analýza obrazu

TREND – FW01010391

Účastníci: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, AGROSOFT Tábor, s.r.o.

Doba trvání projektu – 01/2020 – 12/2023

Název projektu: Vývoj systému pro nepřetržitou identifikaci a etologické sledování zvířat v chovech skotu s využitím metod umělé inteligence.

Cílem projektu je vývoj systému pro nepřetržitou identifikaci a etologické sledování zvířat v chovech skotu. Systém je tvořen soustavou několika kamer, které jsou instalovány ve stáji a pomocí kterých jsou získávány vstupní obrazové informace o každém zvířeti zvlášť.

Ty jsou následně analyzovány v reálném čase za pomoci vyvinutého software s využitím moderních výpočetních metod pro zpracování obrazu a aplikací metod umělé inteligence (neuronových sítí).

Datový výstup poskytuje komplexní informace o aktuální poloze a aktivitě každého zvířete („podle jména,“ nikoliv anonymně, tj. každé zvíře je možno jednoznačně spárovat s informacemi v informačním systému), přičemž tyto informace je možno dále analyzovat a využívat pro další rozhodování kompetentními osobami (zootechnik, vedení podniku, pověřený technický pracovník atp.), nebo jako vstupní data pro další zpracování jinými automatizovanými systémy.

Důležitost projektu je zejména v tom, získat data o vitálním stavu jednotlivých dojnic a upravovat jejich prostředí na základě vyhodnocených dat ze SW, za účelem dosažení co nejvyšší produkce mléka.


Tento projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury  ČR v rámci Programu TREND

Potřebujete s něčím poradit? Nebo chcete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat

Podívejte se na našE produkty

Řízení chovu skotu a prasat

Programové vybavení AGROSOFT – Skot a AGROSOFT – Prasata slouží pro každodenní práci zootechniků.

Usnadnění práce zootechnikům a agronomům

V současné době je naprosto samozřejmé používat při zootechnické i agronomické praxi informační technologie propojené s provozními systémy.

Odstranění tepelného stresu

Tepelný stres se stal jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňující chov skotu.

Montáž a servis

Nejdokonalejší technologie, super kvalitní zařízení nebo ten nejlepší software se neobejdou bez kvalitní montáže, bezchybné instalace, odborného zaškolení a navazující záruční a pozáruční spolehlivý servis.