Chytré technologie pro živočišnou výrobu

PRODUKTY

Odstranění tepelného stresu

Tepelný stres se stal jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňující chov skotu. Pro zvládnutí tepelného stresu je třeba udržet zdravé stájové prostředí. Chovatelům nabízíme řešení a to v podobě systému AGROSOFT – Klima.

Řízení mikroklimatu ve stáji a dosažení optimálního prostředí pro zvířata se skládá ze třech částí. Nejprve pomocí speciálních čidel, které měří fyzikální (teplota, tlak, vlhkost, intenzita osvětlení, intenzita deště) a chemické (metan, čpavek, sirovodík, oxid uhličitý) veličiny prostředí, zjistíme stav mikroklimatu.

Vycházíme také z orientace stáje podle světových stran. Po té porovnáme tyto hodnoty s jejich optimálním nastavením a pomocí ověřených algoritmů

v řídícím software dáme pokyn k nastavení jednotlivých stájových technologických částí.

Data k optimalizaci stájového prostředí sbíráme z meteostanice, fyzikálních a chemických senzorů. Zásadní veličinou pro řízení stájového prostředí je pro nás katahodnota. Tato veličina hodnotí ochlazovací účinek prostředí a s její pomocí lze posoudit „tepelný pocit zvířat.“

Katahodnota v sobě sdružuje vlhkost, teplotu a rychlost proudění vzduchu. Katahodnota je tedy přesnější indikátor tepelného stresu než teplotně-vlhkostní index (THI). Systém AGROSOFT – Klima ovládá osvětlení ve stáji, ventilátory, rosení, zkrápění, plachty, vyhřívání a vyhrnovací lopaty.

Pro chovatele jsme připravili i příjemné a jednoduché ovládání s technickými vymoženostmi jako je ovládání přes mobilní telefon a kontrola přes vzdálený přístup.

Potřebujete s něčím poradit? Nebo chcete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat

Podívejte se na našE DALŠÍ produkty

Řízení chovu skotu

Programové vybavení AGROSOFT – Skot slouží pro každodenní práci zootechniků.

Usnadnění práce zootechnikům a agronomům

V současné době je naprosto samozřejmé používat při zootechnické i agronomické praxi informační technologie propojené s provozními systémy.

Montáž a servis

Nejdokonalejší technologie, super kvalitní zařízení nebo ten nejlepší software se neobejdou bez kvalitní montáže, bezchybné instalace, odborného zaškolení a navazující záruční a pozáruční spolehlivý servis.