Chytré technologie pro živočišnou výrobu

VÝZKUM A VÝVOJ​

Robotická ruka

TRIO – FV40316

Účastníci: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, AGROSOFT Tábor, s.r.o.

Doba trvání projektu – 02/2019 – 12/2022

Název projektu: Vývoj komplexu modulárního systému robotizovaného dojení za současného hodnocení parametrů chovu aplikací metod umělé inteligence.

Cílem tohoto projektu je vývoj Robotizovaného systému dojení na klasických dojírnách s inovativním vylepšením, které na základě analýzy obrazu s využitím moderních výpočetních metod (zejména neuronové sítě) poskytne informace pro další management chovu, a to prakticky v reálném čase.

Hlavními výhodami robotizovaného systému dojení, který vyvíjíme, je nahrazení nedostatku lidské pracovní síly a vynechání jejich chybovosti a nepřesnosti dále pak zvýšení efektivity procesu prostřednictvím zlepšení welfare zvířat.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu TRIO

 

Potřebujete s něčím poradit? Nebo chcete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat

Podívejte se na naše produkty

Řízení chovu skotu

Programové vybavení AGROSOFT – Skot a AGROSOFT – Prasata slouží pro každodenní práci zootechniků.

Usnadnění práce zootechnikům a agronomům

V současné době je naprosto samozřejmé používat při zootechnické i agronomické praxi informační technologie propojené s provozními systémy.

Odstranění tepelného stresu

Tepelný stres se stal jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňující chov skotu.

Montáž a servis

Nejdokonalejší technologie, super kvalitní zařízení nebo ten nejlepší software se neobejdou bez kvalitní montáže, bezchybné instalace, odborného zaškolení a navazující záruční a pozáruční spolehlivý servis.